НПК "Адаптация Лого" [2005]

Страницы:  1

Ответить
Автор
Сообщение

makasuma

Стаж: 9 лет 5 месяцев

Сообщений: 32

makasuma · 21-Май-13 11:14 (6 лет назад, ред. 11-Июл-13 01:00)

НПК "Адаптация Лого"
Год/Дата Выпуска: 2005
Версия: 1.0
Разработчик:РЕСПУБЛИКАНСКИЙ УЧЕБНО-НАУЧНЫЙ ЦЕНТР "ДІНІТ"
Системные требования: Платформа: Windows 98/NT/2000/XP, процессор Intel Pentium 75 Мгц, 16 Мбайт ОЗУ, звуковая карта, видеокарта 1 Мб, SVGA 800/600, CD-ROM, наушники (колонки).
Язык интерфейса: Украинский (русский отсутствует)
Таблэтка: Не требуется
Описание: Учебно-программный комплекс "Адаптация - Лого" предназначен для коррекции речевых нарушений детей старшего дошкольного возраста и младших школьников. Указанная программа может быть также использована в обучении речи слабослышащих учащихся, поскольку при работе с упражнениями задействованы слуховой и зрительный анализаторы одновременно.
Выкладывать: на других сайтах только с моего согласия и только бесплатно ! С уважением makasuma
Доп. информация
Відомо, що неабияку роль у мотивації діяльності відіграє середовище навчання. На підставі аналізу позитивних і негативних рис деяких програмних продуктів та особливостей мовленнєвого та психофізичного розвитку учнів з порушеннями мовлення було зроблено висновок, що з перевантаженим інтерфейсом важко працювати, тому що він важко сприймається учнями. Ми максимально спростили роботу з програмою, створивши нескладний інтерфейс, який розраховано на маніпулювання мишкою.
При розробці методики та змісту навчально-програмного комплексу враховано індивідуально-диференційований підхід до дітей в залежності від характеру помилок в їх мовленні (Р.Є.Левіна, Л.Ф.Спірова, та ін.), мотивація навчально-мовленнєвої діяльності в конкретній ситуації навчання, побудова схеми вправ на матеріалі звуків, звукосполучень, слів, словосполучень і зв'язного мовлення в період корекційної роботи над вимовними навичками у дітей.
Завдяки відповідним вправам НПК "Адаптація-Лого" у дітей із порушеннями мовлення створюються діючі та адекватні мотиви оволодіння вимовними навичками. Адже, саме під час мотивованих мисленнєво-мовленнєвих дій учень краще може усвідомити отриману інформацію. У зазначеній програмі частково використовуються вправи запропоновані у дослідженнях Г. А. Каше, Р. І. Лалаєвої, О. М. Мастюкової. Завдяки функціональним можливостям НПК "Адаптація-Лого" створюються умови для активної мовленнєвої діяльності, де дитина може заглибитись в конкретні, особистісно важливі і актуальні для неї ситуації мовленнєвого спілкування.
Організація вимовного матеріалу навчально-програмного комплексу "Адаптація-Лого" передбачає системний підхід під час добору відповідних вправ та завдань. Під системним підходом ми розуміємо організацію взаємопов'язаних дій, розміщених в порядку зростання мовленнєвих та операційних труднощів, із врахуванням послідовності становлення мовленнєвих умінь та навичок.
Всі вправи НПК "Адаптація-Лого" побудовані в ігровій формі, де створюється проблемна ситуація, вирішення якої проводиться доступними дитині засобами і можливостями програми. Під час роботи над вправами дитина граючись допомагає комп'ютерному герою, виконувати відповідні завдання, що сприяють корекції мовленнєвих порушень та розвитку мовлення дітей. В програмі реалізується можливість занурення дитини у деяку задану ситуацію, в якій пропонується виступити у ролі керівника та правильно скерувати дії героя - персонажа, який за необхідності (у складних вправах) теж надає допомогу учневі, підказує та пояснює правильне виконання завдання, що в свою чергу сприяє розвитку комунікативних форм і функцій мовленнєвої діяльності у дітей з недоліками мовленнєвого розвитку.
Програма охоплює 38 фонем сучасної української літературної мови, а саме 6 голосних (а, о, у, и, і, е, які на письмі можуть позначатися 10 буквами: а, о, у, и, і, е, я, ю, є, ї) 32 приголосних, які поділяються на м'які (10 фонем), пом'якшені, та тверді (22 фонеми, які пом'якшуються в позиції перед голосним [і]). Для кожної з фонем відведено окремий розділ.
Для корекції звуковимови виносяться такі звуки.
І. Приголосні:
1.Губно-губні: [ б] ,[ б?], [п], [п? ], [м ] ,[м ?], [ф ], [ф? ];
2.Губно-зубний [в], [в?];
3.Передньоязикові :
( з кінчиком язика за нижніми зубами)
[з] , [з?] , [с] , [с?] , [ц] , [ц?] , [дз] - (свистячі);
( з кінчиком язика за верхніми зубами):
[ш] , [ж] , [ч] , [дж ] [дз ];
[д ] , [д] , [т ] , [т] , [н] , [н] , [р ] , [р] , [л ] , [л];
4.Середньоязиковий - [й];
5.Задньоязикові: [к] , [к? ] , [ґ ] , [х ] ;
6.Горлові: [г ] , [г?];
Класифікація звуків за місцем творення. Критерій - активний мовленнєвий орган.
ІІ.Голосні:
(за підняттям язика до піднебіння)
нижній: [ а]; середній: [е ] , [о]; верхній: [и ] , [і ] ,[у].
У навчально-програмному комплексі "Адаптація-Лого" передбачена функція, завдяки якій реалізується можливість підбору мовленнєвого матеріалу на обраний звук у одній із вправ, що призводить до активізації мовленнєвого матеріалу із зазначеним звуком у всіх наступних вправах навчально-програмного комплексу. Таким чином, обравши у вправі для вивчення необхідний звук, вчитель не витрачає час на пошук та підбір мовленнєвого матеріалу із звуком, що вивчається, в прихованому меню інших вправ.
Скриншоты
Download
Для скачивания .torrent файлов необходима регистрация
Сайт не распространяет и не хранит электронные версии произведений, а лишь предоставляет доступ к создаваемому пользователями каталогу ссылок на торрент-файлы, которые содержат только списки хеш-сумм
[Профиль]  [ЛС] 

makavelly

Стаж: 12 лет 4 месяца

Сообщений: 29

makavelly · 22-Янв-14 20:52 (спустя 8 месяцев)

Жаль русского нет. Есть исходники программы для перевода?
[Профиль]  [ЛС] 

makasuma

Стаж: 9 лет 5 месяцев

Сообщений: 32

makasuma · 17-Сен-14 01:55 (спустя 7 месяцев)

А ето я так понял и есть исходники. Просто тектовые файлы перевести и все работает
[Профиль]  [ЛС] 
 
Ответить
Loading...
Error